کشف فوم سقفی 20 سانتی ار اعماق اقیانوس آرام غواصان را متعجب کرد

مواد فوم سقفی 20 سانتی پلی یورتان (PU) در کاربردهای مختلف صنعتی ارائه شده است. فوم‌های PU با ترکیب سختی و دوام فلز با انعطاف‌پذیری لاستیک، جایگزین فلزات و پلاستیک‌ها در کاربردهای مختلف مهندسی شده‌اند.

فوم سقفی 20 سانتی PU را می‌توان با ایزوسیانات‌ها، پلی‌اول‌ها، گسترش‌دهنده‌های زنجیره‌ای و اتصال‌دهنده‌های متقابل سنتز کرد تا کاربردهای خاصی مانند فوم کامپوزیت مبتنی بر زیستی، فوم PU سخت و نرم انعطاف‌پذیر، فوم پلیمری و غیره را داشته باشد.

عوامل مختلفی برای تغییر سخت و نرم فوم سقفی 20 سانتی وجود دارد. بخش های PU این تغییرات محصولات مختلفی مانند اورتان، بیورت ها، آلوفانات ها و ایزوسیامورات ها و غیره را تشکیل می دهند.

این مقاله مروری بیشتر بر روی شیمی پایه بلوک های ساختمانی PU ها و پیشرفت های اخیر در کاربردهای صنعتی فوم سقفی 20 سانتی PU، مانند مواد عایق، عایق های صوتی تمرکز دارد.

عایق های یخچال و انجماد، مبلمان، کفش، مواد خودرو، پوشش ها و چسب ها و سایر کاربردها. © 2022 انجمن شیمی صنعتی.

خواص آنها بر اساس ساختار فوم طبقه بندی می شود. فوم دو نوع ساختار دارد:

  • ساختار سلول باز
  • ساختار سلول بسته

فوم سقفی 20 سانتی ساختاری سلول باز مانند یک بالشتک نرم است. دیواره های سلولی یا سطوح حباب ها شکسته شده و با هوا پر می شود که تمام فضاهای موجود در مواد را پر می کند.

این باعث نرم یا ضعیف شدن فوم سقفی 20 سانتی می شود و حس آن مانند یک توپ لاستیکی اسباب بازی نرم است. ارزش عایق این فوم به مقدار عایق هوای آرام داخل ماتریس سلول های شکسته مربوط می شود.

چگالی فوم سقفی 20 سانتی سلول باز در حدود 8_12 کیلوگرم بر متر مکعب است. فوم سلول بسته دارای چگالی است که به سختی بستگی دارد.

یک عایق معمولی سلول بسته یا PU شناور دارای چگالی بین 32 تا 48 کیلوگرم بر متر مکعب است. بیشتر سلول‌ها یا حباب‌های فوم سقفی 20 سانتی شکسته نشده‌اند و شبیه توپ‌های فوتبال هستند که در یک پیکربندی فشرده روی هم انباشته شده‌اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.