خوردن پسته فندقی سبز در زنان باردار موجب توهم می شود

باستان شناسان ثابت کرده اند که مردم پسته فندقی سبز را از قرن 70 قبل از میلاد برداشت می کردند که در کتاب مقدس به آن اشاره شده است.

طبق یک افسانه قدیمی، این میوه های کوچک و خوش طعم، یکی از عجایب جهان – باغ های معلق بابل، دختر پادشاه بابل را زینت داده اند.

یعنی حتی در زمان های قدیم مردم از خوردن پسته خوشحال می شدند. با این حال، فواید آن برای بدن تنها در قرن بیستم به طور علمی ثابت شد.

امروزه متخصصان تغذیه توصیه می کنند که مردان و زنان و همچنین کودکان خردسال از آنها در مقادیر معقول استفاده کنند.

پسته میوه ای کم کالری است. 30 گرم که معادل حدود 50 هسته است، 160 کالری دارد. برای مقایسه، همین مشت ماکادمیا حداقل 200 کالری دارد.

از آنجایی که پسته حاوی مقدار زیادی پروتئین گیاهی است، پس از خوردن آن فرد به سرعت احساس سیری می کند. و بیشتر چربی ها چند غیراشباع و تک اشباع هستند، آنها تأثیر مثبتی بر عملکرد قلب و عروق خونی دارند.

پسته حاوی منیزیم، پتاسیم، تیامین، فیبر، ویتامین B6 است. این اجزاء تأثیر مفیدی بر بدن انسان دارند.

مقدار زیادی آنتی اکسیدان. میوه ها حاوی پلی فنل، زانتوفیل و توکوفرول هستند که به راحتی توسط دستگاه گوارش جذب می شوند.

بهبود عملکرد عروق خونی و قلب. یک رژیم غذایی با فرمول مناسب با پسته به کاهش سطح به اصطلاح کلسترول “بد” کمک می کند.

آنتی اکسیدان ها همراه با اسیدهای چرب غیر اشباع عملکرد قلب را بهبود می بخشند. اسید آمینه ال آرژنین موجود در میوه، خاصیت ارتجاعی رگ ها را حفظ کرده و خطر لخته شدن خون خطرناک را به حداقل می رساند.

محافظت از قرنیه و ملتحمه چشم. پسته حاوی بتاکاروتن است که برای بینایی مفید است. مصرف منظم میوه ها خطر ابتلا به بیماری های چشمی را کاهش می دهد.

مبارزه با ویروس. اثربخشی عصاره پوست پسته در برابر هرپس سیمپلکس از نظر علمی ثابت شده است. بر اساس این مطالعات، دانشمندان امیدوارند روش هایی برای درمان بیماری های عفونی ناشی از این ویروس ایجاد کنند.

بهبود فعالیت جنسی مردان مطالعه گسترده ای انجام شده است. به مدت 3 هفته، گروهی از مردان هر روز 100 گرم هسته می خوردند. در نتیجه، عملکرد نعوظ آنها بهبود یافت و هیچ عارضه جانبی مشخص نشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.